Ako čistiť a dobíjať minerály
Minerály sú mimoriadne citlivé. Prijímajú a uchovávajú v sebe vibrácie od ľudí, s ktorými boli v kontakte. A kým ich nevyčistíme, zostávajú v nich. Čistením ich zbavíme všetkých negatívnych energií, ktoré sa v nich mohli nahromadiť. Keď sú minerály očistené, je potrebné dobiť ich energiu. Vďaka tomu budú účinnejšie a vy môžete ich potenciál využiť na maximum.
1. Čistenie minerálov
Existuje mnoho spôsobov, spísala som vám tie najbežnejšie používané:
Vodou – táto metóda je najpoužívanejšia. Minerál oplachujte pod prúdom vlažnej vody 3-5 minút . Ak nie je dostupný prírodný zdroj, pomôže aj voda z kohútika. Ja to robím tak, že ich dám do mištičky (alebo pohárika), položím do umývadla a pomaly do nej napúšťam vlažnú vodu. Nechávam ich takto pod jemným prúdom vody pár minút. Ak sa vám podarí ísť do prírody, môžete si ich očistiť napríklad takto: Vložte minerály do plátenného vrecúška so šnúrkou. Šnúrku môžete pri brehu omotať okolo konárika alebo prikvačiť kameňom, aby vám vrecúško neušlo. A kým sa vy budete regenerovať v prírode, vaše minerály sa budú regenerovať v „kúpeľoch“ 😊 Vyhnite sa vode pri očiste minerálov, ktoré sa vo vode rozpúšťajú (napríklad Selenit) alebo minerálov, ktoré obsahujú kovové zložky (Hematit, Pyrit, Lapis Lazuli)
Ohňom – celkom postačí, keď si vaše minerály poukladáte okolo zapálenej sviečky a necháte ich tam, kým sviečka dohorí. Energia ohňa má dosah aj v jeho blízkosti, z bezpečnostných dôvodov ich nedávajte nad plameň.
Dymom – táto metóda využíva očistné účinky bylín, Kadidla, Santalového dreva. Ich spaľovaním sa čistí vzduch, ľudia aj predmety. Nechajte, aby sa očistný dym dostal ku krištáľu zo všetkým možných uhlov (akoby ste ho v ňom kúpali).
2. Energetické dobitie minerálov
Tu sú najčastejšie spôsoby:
Priamym slnečným svetlom – pre prinavrátenie sily krištáľov je potrebné ich nechať aspoň pár hodín na slnku. Stačí ich dať aj na parapetnú dosku. Energia Slnka sa k nim poľahky dostane. Pozor, nie všetky minerály milujú slnko. Niektoré ho nemajú v obľube a blednú z neho (napríklad Ruženín, Ametyst).
V polotieni – môžeme nabíjať minerály, ktoré sú citlivé na priame slnečné svetlo. Stačí ich tam nechať pár hodín a budú vám ďalej verne slúžiť.
Mesačným svetlom – svit mesiaca je jemnejší ako denné svetlo, takže je to ideálny spôsob dobíjania nielen pre minerály, ktoré sa na ňom majú nabíjať...ale aj pre všetky minerály, ak ich chcete nabíjať spolu. Ak máte doma veľa minerálov a nechcete ich rozdeľovať na skupinky, toto je šetrný spôsob, ako dobiť všetky naraz. Priznám sa, že aj ja uprednostňujem tento spôsob z časových a praktických dôvodov. Minerály vyložte von alebo na parapetnú dosku na noc. Mnohí uprednostňujú splnovú noc, ale ak je pre vás vhodnejšie spraviť to inokedy, môžete.
V zemi – ak chcete minerál "dočerpať" dôkladnejšie, alebo ak kameň zmenil farbu alebo stratil lesk. Keďže minerály vznikajú v útrobách Zeme, vždy im urobíte dobrú službu, ak ich tam na pár dní vrátite. Doporučujem aj na týždeň. Ja to robím vtedy, keď vidím, že sú „vyčerpané“, teda keď zblednú, stratia lesk, či vyzerajú ako „bez života“. Keď nemáte svoju záhradu alebo kus zeme, postačí aj väčší kvetináč (ak nemáte v zemine pridané žiadne chemické látky). Ak ich zakopávate do zeme v záhrade, je veľmi praktické označiť si miesto, kde ste to spravili. Mne sa už stalo, že som si povedala, že „veď to si zapamätám“. Na minerály som zabudla a po troch týždňoch som už nevedela presne, kam som si ich v bylinkovej špirále zakopala. A mala som o zábavu postarané :)
Tak ako pri všetkom, aj pri očiste a nabíjaní som zastancom názoru, že je dobré spraviť ich s tým, čo máte práve teraz dostupné, než čakať na dokonalú príležitosť (ktorú môžete neskôr aj prepásť, ak ste zaneprázdnení).